Pages Navigation Menu

Bakırköy Müzik Kursu - Bakırköy müzik

Grup Yorum’un “Bağımsız Türkiye” konseri için Bakırköy Halk Pazarında hedef 500 bin kişi

 

Grup Yorum’dan ‘Bağımsız Türkiye’ konseri

DHKP-Coperasyonu kapsamındabir çok üyesi tutuklanan grubun şafakbaskınlarında dahayayınlanmadan el konulanyeni albümüne ait iki şarkıda ilk kez bu konserdehalkla buluşacak. Konserearalarında Cahit Berkay, Nejat Yavaşoğulları, Suavi ve Genco Erkal’ın da bulunduğu çok sayıda sanatçı destek verecek.

İlki 2011’de 150 bin kişi ile gerçekleştirilen konserin geçen yıldüzenlenen ikincisine 350 bin kiş katıldı. Bu yıl da “emperyalizme ve faşizme karşı tam bağımsız Türkiye ” sloganı ile düzenlenecekkonsere 500 bin kişinin katılması hedefleniybakırköy-grup yorum-Bakırköyor. Bakırköy Halk Pazarı’nda 14 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek konser saat 15.00’tebaşlayacak. Grup Yorum’un söyleyeceği şarkılara Adile Yadırgı, DeryaPetek, Apolas Lermi, Cahit Berkay, Erdal Bayrakoğlu, Grup Abdal, Hakan Yeşilyurt, Karmate, Marsis, Nejat Yavaşoğulları, Niyazi Koyuncu,Sadık Gürbüz, Selçuk Balcı, Suavi, Yasemin Göksu solistlik yapacak. Genco Erkal da okuyacağı şiirlerle konserde sahne alacak. 18 kişilikorkestranın eşlik edeceği konserde İdil Halkoyunları Ekibi ve Beşik HalkDansları Topluluğu da dans gösterisi yapacak. Ücretsiz olarak isteyenherkesin katılabileceği konser için davetiye de gerekmiyor.

grup yorum konseriCezaevinden davetiye var

Konserin duyurusunu yapmak için ise operasyonlarda tutuklanan isimler cezaevinde elleriyle karikatürlü davet metinleri hazırladılar. Tek tek el yazısı ile kaleme alınan davetiyelerde şu satırlar yer aldı: “Şafak baskınlarına, işkenceli gözaltılara, yasaklara, tutuklamalara, ev hapislerine, ‘11 kapılı kozmik oda ’ yalanlarına inat Grup Yorum 14 Nisan 2013 Pazar günü bir kez daha Bakırköy Pazar Alanı’nda olacak. Türkülerini yüzbinlerle söyleyecek. Baskılara inat umudun türküsünü, bağımsızlık ve özgürlük şarkılarını hep birlikte söyleyelim.”

Geçen yıl yapılan (2012 yılı) 15  Nisan konserine dair haberi okumak için TIKLAYINIZ

 Kaynak : ()
 
 
 
Bakırköy Metrosundan ve metrobüs durağından Konser Alanına Gidiş yolunu aşağıda haritada görebilirsiniz (Bakırköy halk pazarı haritası) (Büyütemek için haritaya yıklayınız)
bakırköy-metro-harita
 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , ,

Benzer Kategoriler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir