Pages Navigation Menu

Bakırköy Müzik Kursu - Bakırköy müzik

İstanbul kuklarla renkleniyor

15. Uluslar Arası Kukla Festivali


İstanbul 15. Kukla Festivaliyle kukla severlerle buluşuyor, 3-13 mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 15.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali kapsamında, İstanbul Şehir Hatları vapur yolcuları için kukla gösterisi sahnelenecek.
 

Dünyanın en seçkin kuklalarını İstanbul’da buluşturan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, İstanbul’un simgelerinden Şehir Hatları işbirliği ile   Peru’dan “A la Carte” adlı kukla gösterisini  Beşiktaş-Kadıköy vapuru yolcularıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 15.incisi gerçekleşen Uluslararası İstanbul Kukla festivali 13 ülkeden 26 grubu ağırlıyor. 3 Mayıs’ta başlayan festival 13 Mayıs’a kadar sürecek. Denizin yanı sıra karada da devam eden festival İstanbul’un seçkin salonlarında seyircileri büyülemeye devam edecek.

7 Mayıs’ta  Beşiktaş-Kadıköy Şehir Hatları vapurunun 17:45 seferi yolcularını bir sürpriz bekliyor. Peru’dan Jose Navorro,  A la Carte adlı kukla gösterisiyle Şehir Hatları yolcularını şaşırtmaya hazırlanıyor.

Her yaş grubuna hitap eden gösteride, Peru’nun yerel motifleriyle süslü, zaman zaman ipli kukla, zaman zaman da kuklacının kendisinin kukla olduğu süprizlerle dolu varyete tarzında bir kukla çalışmasını sergilenecek.

Kaynak:[-]

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Benzer Kategoriler

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir