Pages Navigation Menu

Bakırköy Müzik Kursu - Bakırköy müzik

Nerede Olursanız Olun ; 14 Ocak – 21 Ocak Arası Sanatla Olun !

Melis Danişmend’in konseri 17 Ocak Perşembeakşamı, Ankara’daki IF Performance Hall sahnesinde.

sanat duyuru

■ Nardis Jazz Club’daakşam saat 21.30’da Tridze, yarın saat 21.30’da Ateş Tezer Trio konserleri, çarşamba günü saat 21.30’da Open Mic – 5. Sezon, izlenebilir.(0 212 244 63 27)
■ Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde bugün saat 22.30’da Mara, yarın saat 22.30’da Hediye Güven konseri izlenebilir. (0 212 244 25 58)

■ Jolly Joker İstanbul’da yarın saat 21.00’de Selçuk Balcı, çarşamba günü saat 21.00’de Demir Demirkan, cuma günü saat 22.00’de Athena konseri gerçekleşecek. (0 212 249 07 49)

■ Alt.’ta yarın saat 21.30’da Natalia Mann – Pasif.ist konseri gerçekleşecek. (0 212 244 85 67 68)

■ Akbank Sanat’ta yarın saat 20.00’de Kürşat Başar – Burçin Büke konseri izlenebilir. (0 212 252 35 00-01)

■ Yazı Tura Sahne’de yarın saat 21.00’de RocKaraoke Night gerçekleşecek. (0 212 236 25 26)

■ Babylon’da çarşamba günü saat 21.30’da Toro y Moi konseri gerçekleşecek. (0 212 292 73 68)

■ The Mekân’da çarşamba günü saat 21.15’te Grup Abdal konseri takip edilebilir. (0212 243 11 41)

■ İş Sanat Kültür Merkezi’nde çarşamba günü saat 20.00’de Hüsnü Şenlendirici Feat NY Gypsy All Stars konseri izlenebilir. (0 212 316 10 83)

■ Babylon’da perşembe günü saat 21.30’da Marina and the Diamonds konseri izlenebilir.

(0 212 292 73 68)

■ Sakıp Sabancı Müzesi’nde perşembe günü saat 20.00’de Xuefei Yang – İstanbul Resitalleri konseri takip edilebilir. (0 212 277 22 00)

■ Borusan Müzik Evi’nde cuma günü saat 20.00’de Katia – Marielle Labèque konseri gerçekleşecek.(0 212 336 32 71)

■ Mask Live Music Club’da cumartesi günü saat 22.00’de Amateurs konser verecek.
(0 212 244 12 38)

■ The Mekân’da pazar günü saat 20.30’da Metin ve Kemal Kahraman konseri takip edilebilir.
(0 212 243 11 41)

ANKARA

■ Bilkent Konser Salonu’nda, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın (BSO) şef Işın Metin yönetiminde vereceği H.J. Lim’in (piyano) solist olarak yer alacağı konser 26 Ocak’ta saat 20.00’de.(0 312 290 17 75)

■ ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Sezen Aksu’nun vereceği konser 2 Şubat’ta saat 21.00’de.(0 312 285 03 85)

■ Jolly Joker Ankara’da, Demir Demirkan konseri 17 Ocak’ta saat 21.00’de, Athena konseri 18 Ocak’ta saat 22.00’de, Funda Arar konseri 19 Ocak’ta saat 22.00’de, Çelik konseri 24 Ocak’ta saat 21.00’de, Feridun Düzağaç konseri 24 Ocak’ta saat 22.00’de, Cem Adrian konseri 26 Ocak’ta saat 22.00’de.(0 312 424 11 11)

TİYATRO

İSTANBUL 

■ Devlet Tiyatroları Beykoz Ahmet Mithat Efendi Sahnesi’nde “Profesyonel” cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahneleri Salon 1’de “Sidikli Kasabası” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Cevahir Sahnesi Salon 2’de “Zalım Mahmut – Bir Kurtlu Kıssa” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Kartal Bülent Ecevit Sahnesi’nde “Çirkin” salı, çarşamba 20.00. Küçük Sahne’de “Kurban” çarşamba, perşembe, cuma 20.00, cumartesi 15.00 ve 20.00, pazar 15.00. Küçükçekmece DT Sahnesi’nde “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını” perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. Üsküdar Stüdyo Sahne’de “Kontrabas” salı, çarşamba, cuma 20.00, cumartesi 15.00. Üsküdar Tekel Sahnesi’nde “Ay Ecesi” perşembe, cumartesi 20.00, pazar 15.00. (0 212 292 39 00)

■ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Zengin Mutfağı” çarşamba, cumartesi 15.00 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.00. GOP Ferih Egemen Sahnesi’nde “Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt” perşembe, cuma 14.00. “Karagöz Tatlıcı” cumartesi, pazar 12.00. Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Dar Ayakkabıyla Yaşamak” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde “Türkiye Kayası” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Kağ. Küçük Kemal Sahnesi’nde “Karagöz Tatlıcı” perşembe, cuma 14.00. K. Çekmece Sahnesi’nde “Karagöz Balıkçı” perşembe 13.00. Haldun Taner Sahnesi’nde “Arka Bahçe” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Ümraniye Sahnesi’nde “Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar Müsahipzade Sahnesi’nde “Vişne Bahçesi” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. Üsküdar K. Yılmazer Sahnesi’nde “Gönlümdeki Osman Hamdi Bey” çarşamba, cumartesi 15.30 ve 20.00, perşembe, cuma 20.00, pazar 15.30. (0212 455 39 00)

■ Bakırköy Belediye Tiyatroları Müşfik Kenter Sahnesi’nde “Benim Güzel Pabuçlarım” cumartesi, pazar 11.00, “Hangisi Babası” cumartesi 20.30, “www.askbu-mu.com” pazar 15.30. Turhan Tuzcu Sahnesi’nde “Carrar Ana’nın Silahları” çarşamba 20.30, “Şişman Domuz” cuma, cumartesi 20.30. (0212 414 96 47)

■ Dostlar Tiyatrosu’nun “Ben Bertolt Brecht” salı 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi. “Kerem Gibi” çarşamba 21.00 Trump Towers Tiyatro Salonu. (0 212 253 67 11)

■ Ortaoyuncular’da “İşsizler Cennete Gider” cuma 20.00, “Nasri Hoca ve Muhalif Eşeği” pazar 18.00. (0 212 251 18 65)

■ Kenter Tiyatrosu’nda “Toplu Hikâyeler” bugün 20.30 (0 212 246 35 89)

■ Tiyatro Pera’da “Ah Smyrna’m, Güzel İzmir’im” cumartesi 20.30 Caddebostan Kültür Merkezi. “Şerefe Hatıralar (İstanbul 1955) pazar 18.30 Tiyatro Pera.

■ Oyun Atölyesi’nde “Testosteron” perşembe, cuma, cumartesi 20.30, pazar 16.00. (0 216 345 39 39)

■ Sadri Alışık Tiyatrosu’nun “Küçük Adam Ne Oldu Sana” oyunu cumartesi 20.30 Profilo’da.

■ Kumbaracı50’de “Gerçek Hayattan Alınmıştır” bugün ve salı 20.30, “Happy Happy Together” çarşamba 20.30, “Seni Yenicem İstanbul” perşembe 20.30, “Katilcilik” cuma 20.30, cumartesi 15.00 ve 20.30, “Can’lı Kitap” pazar 13.00. ( 0 212 243 50 51)

■ İkincikat’ta “Korku Tüneli” bugün, “Barselo” salı, “Disosya” perşembe, “Yalnızlar Kulübü” cuma, cumartesi 20.30. (0 212 292 32 47)

■ Duru Tiyatro’da “Aşk Her Yerde” cumartesi 20.30, “Suç ve Ceza” cumartesi 20.30 Duru Tiyatro Alt Salon.(0216 338 56 86)

■ Mekân Artı’da “Şiddet Üçlemesi 2 – Şeker” salı, çarşamba, perşembe, cuma 20.30. “Anne ve Babalar İçin Cinsel Bozukluklar Rehberi” cumartesi, pazar 20.30. (0 212 224 57 56)

■ Maya Sahnesi’nde “Meymenetsiz Musibet” bugün 20.30, “Üstü Kalsın” çarşamba 20.30, “Annemin Cinayet Listesi” perşembe 20.30, “Mitoz” cuma 20.30, “Yeni Bir Hayat İçin” cumartesi 20.30, “Ben Feuerbach” pazar 18.00 ve 20.30. (0 212 252 74 52)

ANKARA

■ Akün Sahnesi’nde, “Bir Delinin Hatıra Defteri” 25 Ocak’a dek cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Pal Sokağı Çocukları/çocuk oyunu” 19, 20, 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Nâzım Hikmet’in İnsan Manzaraları’ndan On Bir Tablo” 22 Ocak’ta saat 20.00’de, “33 Varyasyon” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 427 19 71)

■ Altındağ Tiyatrosu’nda, “Keçiler Adası/İzmir DT” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Boğaç Han/çocuk oyunu” 22 ve 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Kış Gelmeden” 22, 23, 24 ve 25 Ocak’ta saat 20.00’de, “Bir Hilal Uğruna” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 316 59 02)

■ Büyük Tiyatro’da, “Aşk Hastası” 15, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Kerbela” 22, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 15.00’te, “Hürrem Sultan” 29 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 22 10)

■ Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, “Fosforlu Cevriye/müzikal” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, 20 Ocak’ta saat 15.00’te, “Cyrano de Bergerac” 29, 30, 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312  240 00 91)

■ Küçük Tiyatro’da, “Ben Ödüyorum” 15, 16, 17, 18 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Keloğlan Keleşoğlan/çocuk oyunu” 17, 20 Ocak’ta saat 11.00’de, “Ben Feuerbach/Trabzon DT” 22-27 Ocak tarihleri arasında cumartesi günleri saat 15.00 ve 20.00’de, pazar günleri saat 15.00’te, diğer günlerde de saat 20.00’de, “Soğuk Bir Berlin Gecesi” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 311 11 69)

■ Oda Tiyatrosu’nda, “Hüzzam” 15-19 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da, “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” 22-26 Ocak tarihleri arasında saat 18.30’da, “Euridice’nin Elleri” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 18.30’da. (0 312 311 11 69)

■ Stüdyo Sahne’de, “Jerry ve Tom” 29 Ocak’ta saat 20.00’de, “Bir Kahve Molası-Karıncalar” 15, 18, 22, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 20, 27 Ocak’ta saat 15.00’te. (0 312 397 30 24)

■ İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde, “Cesaret Ana ve Çocukları” 16, 17, 30, 31 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 15.00’te, “Yastık Adam” 23, 24 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Şinasi Sahnesi’nde, “Dolores Claiborne” 22, 23, 24, 25 Ocak’ta saat 20.00’de, 26 Ocak’ta saat 15.00 ve 20.00’de, “Karlar Kraliçesi/çocuk oyunu” 27 Ocak’ta saat 11.00’de, “Yastık Adam” 29, 30 ve 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 397 30 24)

■ Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, “Selamün Kavlen Karakolu” 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 17.00 ve 20.00’de, “Zübük” 20 ve 27 Ocak’ta saat 15.30’da, “Giderayak” 18 Ocak’ta saat 20.00’de, “Kadın Oyuncuları/Nâzım Hikmet Kültür Merkezi oyunu” 20 Ocak’ta saat 20.30’da. (0 312 417 76 76)

■ Mavi Sahne’de, “Tuluatmasyon/Her şey doğaçlama komik gösteri” 19 Ocak’ta saat 20.00’de, “Gıres” 25 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, 27 Ocak’ta saat 17.00’de, “Hiç-Neyzen Tevfik” 18 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 241 02 33)

■ Tiyatro Pembe Kurbağa’da, “Hiçyemez Prenses” 19 ve 26 Ocak’ta saat 12.00’de, “Bebek Tiyatrosu/Evden Kaçan Soba/0-3 yaş arası için” 20, 27 Ocak’ta saat 12.00’de, “Ormanın Kralı/çocuk oyunu” 19 Ocak’ta saat 10.30’da. (0 312 418 02 98)

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Tiyatro Pembe Kurbağa tarafından sahnelenecek “Ormanın Kralı” adlı çocuk oyunu 19 Ocak’ta saat 10.30’da.

ADANA

■ Adana Devlet Tiyatrosu, yeni yılın açılışını yaptığı, ‘Kırkından Sonra’ adlı oyunu bu hafta da sahneleyecek. Alfanso Paso’nun yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Ali Hürol’un yönettiği oyun, çarşamba, perşembe ve cuma günü 20.00’de, cumartesi günü ise 15.00 ve 20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşturulacak. Zeynep Kaçar’ın yazdığı, Fırat Demirağ’ın yönettiği, ‘Dış Ses’ adlı oyunu ise Fuaye Sahne’de çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00’de sahnelemeyi sürdüren ADT oyuncuları, çarşamba günü 14.00, pazar günü 11.00’de de, ‘Yedi Köyün Yargıcı’ adlı müzikli güldürülü çocuk oyunu ile yine küçük tiyatroseverlerin karşısında olacak. (0322 3523355)

İSKENDERUN

■ İskenderun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Seyfettin Babat’ın yazdığı, ‘İki Karışık Bir Kabare’ adlı müzikal oyunu cumartesi günü 14.30’da bir kez daha sahneleyecek. İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda yinelenecek oyunun müzikleri Sabit Güldüren’e ait. Didem Yücelen ve Hakan Koşal’ın seslendirdiği şarkılar eşliğinde geçecek üç bölümlük oyunda, Özer Yüksel, Seyfettin Babat, Tamer Aytan, Eda Babat, Birsen Özer, Gamze Çakmak, Lina Arusoğlu, Hakan Koşal, Yonca Karpuz, Utku Palta, Şule Ataman Sayın rol paylaşıyor. (0326 6134990)
SERGİ
İSTANBUL
■ Coşkun Sami’nin “Kontrat” isimli sergisi 15 – 31 Ocak tarihleri arasında Mabeyn Galeri’de. (0212 261 60 60)

■ Fulya Pirim’in “Galapagos Adaları: Yeryüzünün Dokunulmamış Köşesi” isimli sergisi 15 – 26 Ocak tarihleri arasında Fotoğraf Sergisi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde.

■ Ayşen Urfalıoğlu’nun “Haz’ın Metastasları” isimli sergisi 15 Ocak – 9 Mart tarihleri arasında Maçka Sanat Galerisi’nde.

■ Balkan Naci İslimyeli’nin “Kozmos ve Toz” isimli sergisi 15 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında EKAV /Eğitim Kültür Araştırma Vakfı’nda.

■ Işıl Güleçyüz’ün “Yukarı Bak” adlı sergisi 15 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında Akademililer Sanat Merkezi’nde. (0212 245 02 29)

■ Emre Zeytinoğlu’nun “Aydınlanma” isimli sergisi 15 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında Teşvikiye Galeri/MİZ’de.

■ İrfan Seçkin’in “Akılda Kalanlar” sergisi 16 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında Derinlikler Sanat Merkezi’nde. (0212 291 82 55)

■ Bedri Baykam’ın “Tarihin Röntgencisi” sergisi 16 Ocak – 3 Mart tarihleri arasında Riramid Sanat’ta. (0212 297 31 15)

■ Jasper de Beijer’in sergisi 17 Ocak – 2 Mart tarihleri arasında The Empire Project’te. (0212 292 59 68)

■ Hale Karpuzcu’nun “İnsan Yavrusu” isimli sergisi 17 Ocak – 17 Şubat tarihleri arasında Türker Art’ta. (0212 296 53 25)

■ Karma resim, heykel ve seramik sergisi 17 Ocak – 2 Mart tarihleri arasında Bahariye Sanat Galerisi’nde. (0216 414 55 06)

■ Mustafa Karasu’nun “Monolog” isimli sergisi 17 Ocak – 9 Şubat tarihleri arasında Art Suites Gallery’de. (0212 251 55 61)

■ Cengiz Gücük’ün “Hatıraların Kokusu” isimli sergisi 18 – 30 Ocak tarihleri arasında Niş Art Galeri’de. (0212 232 2582)

■ Giyim kuşam isimli karma sergi 19 Ocak – 23 Şubat tarihleri arasında Galeri Apel’de. (0212 292 72 36)

■ Özlem Üner’in sergisi yarına kadar Çukurcuma Artist Galeri’de.

■ Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyeleri Sergisi yarına kadar Cemal Reşit Rey’de.

■ Belma Ersu’nun sergisi yarına kadar Bahariye Sanat Galerisi’nde.

■ Istvan Orosz’un afiş sergisi yarına kadar Cemal Reşit Rey Sergi Salonu’nda.

■ Daniele Guido’nun sergisi yarına kadar Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi’nde.

■ Ramiz Aydın’ın sergisi 16 Ocak’a kadar Niş Art Gallery’de. (0212 232 25 82)

■ Şahin Paksoy’un fotoğraf sergisi 18 Ocak 2013’e kadar 44A Sanat Galerisi’nde. (0212 233 33 80)

■ Joachim Schmeisser’in fotoğraf sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Immagis Galeri’de.

■ Özcan Uzkur’un sergisi 19 Ocak 2013’e kadar Galeri İlayda’da. (0212 227 92 92)

■ Abdulkadir Öztürk’ün sergisi 19 Ocaka kadar TEM Sanat Galerisi’nde. (0212 247 08 99)

■ Seza Paker ’in “Huzur Denizi” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Galerist’te. (0 212 252 18 96)

■ Uygur Yılmaz’ın “tekrar eden yanlış anlamalar” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar .artSümer’de. (0 212 249 1035)

■ Serkan Taycan’ın “Kabuk” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar Elipsis Gallery’de. (0212 249 48 92)

■ Mehmet Arpacık’ın “Dünyam” isimli sergisi 19 Ocak’a kadar İstanbul Sanayi Odası Sanat Galerisi’nde. (0212 251 46 31)

■ Kadir Akorak’ın “Soyut” isimli sergisi 20 Ocak’a kadar Galeri Espas’ta. (0212 227 70 17)

■ Bakış – Portre Fotoğrafının Değişen Yüzü isimli sergi 20 Ocak 2013’e kadar İstanbul Modern’de.

■ Hans Scheib ve Reinhard Stangl ’ın “Tünel Berlin – İstanbul” isimli sergisi 20 Ocak 2013’e kadar Arte Istanbul Sanat Merkezi’nde.

■ Fatma Eren Doğan’ın “Sonsuzluk” isimli sergisi 22 Ocak’a kadar iacİstanbul’da. (0216 310 8394)

■ Gülhan, Mustafa Demirpençe ve Ümmühan Tunçtürk’ün “Şehirsel Anlatım” isimli sergisi 23 Ocak’a kadar Deyim Sanat Galerisi’nde.

■ 6 Kadın 36 Fotoğrafla İstanbul’a Bakış isimli fotoğraf sergisi 24 Ocak’a kadar PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde. (0216 418 19 76)

■ Sezai Kara’nın sergisi 25 Ocak’a kadar Bakraç Sanat Galerisi’nde.

■ Mücella Aşkan’ın sergisi 25 Ocak’a kadar Caddebostan Kültür Merkezi’nde.

■ Bahar Oganer’in “Deramland” isimli sergisi 26 Ocak’a kadar Drimart’ta. (0 212 291 3434)

■ Karma Sergi 26 Ocak’a kadar Galeri Eksen’de. (0212 219 08 50)

■ Uğural Gafuroğlu’nun “Ondan, bundan, şundan…” isimli sergisi 27 Ocak’a kadar GALERİFE’de. (0216 368 03 78)

■ Sultan II. Beyazıt’ın özel eşyalarının yer aldığı sergi 28 Ocak 2013’e kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Albina Onay ve Fatih Dülger’in sergisi 29 Ocak’a kadar Evin Sanat Galerisi’de. (0 212 265 81 58)

■ Magdalena Abakanowicz’in “İnsanlık Serüveni” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Akbank Sanat’ta.

■ Gogi Çagelişvili’nin “İstanbul” isimli sergisi 30 Ocak’a kadar Pirosmani Sanat Galerisi’nde. (0212 2526812).

■ Mustafa Ata’nın sergisi 30 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Nejat Türkmen’in “Duvarın Diyalektiği” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Ahmet Müderrisoğlu’nun “Kurt Duruşu” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar Galeri Selvin’de. (0212263 74 81)

■ Bubi’nin heykel sergisi 31 Ocak’a kadar Artcollection’da.

■ Nermin Ülker’in “Pencerem” isimli sergisi 31 Ocak’a kadar C.A.M. Galeri’de. (0212 245 79 75)

■ Manzara Hakkında isimli karma sergi 31 Ocak’a kadar Mine Sanat Galerisi’nde. (0212 232 38 13)

■ İsa Çelik’in elli beşinci sanat yılı fotoğraf sergisi 31 Ocak’a kadar Schneidertempel Sanat Merkezi’nde.

■ Mustafa Ata’nın sergisi 31 Ocak’a kadar Mustafa Kemal Merkezi – Beşiktaş Çağdaş Salonları’nda.

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu, Mehmet Pesen, Ruzin Gerçin, Saim Dursun’un sergisi 31 Ocak’a kadar Ürün Sanat Galerisi’nde. (0216 363 12 80)

■ Cemile Bulut’un “Siyah- Beyaz Yolculuk” isimli sergisi 31 Ocaka kadar Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’deki Genel Merkez Sergi Salonu’nda.

■ Taylan Ünal’ın “Pre-Adaptation” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galeri Artist Çukurcuma’da. (0212 251 91 63)

■ Mine Tudun’un “Gördüklerim” isimli sergisi 1 Şubat’a kadar Galateaart Sanat Galerisi’nde. (0212 245 80 38)

■ Zahit Büyükişliyen’in retrospektif sergisi 2 Şubat’a kadar İş Sanat Kibele Galerisi’nde.

■ Deniz Korkmaz Ekici, Evren Karayel Gökkaya, İsmail Tetikçi, Ayşe Balyemez, Emrah Onaran, Yeşim Zümrüt’ün sergisi 2 Şubat’a kadar Kızıltoprak Sanat Galerisi’nde. (0 216 418 38 06)

■ Görkem Ergün’ün “Çiğ” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Poligon’da. (0 212 292 59 68)

■ Nuray Özler Yolcu’nun “izleyen-izlenen” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Doruk Sanat Galerisi’nde.

■ Iván Navarro’nun “Umutsuzluk” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Egeran Galeri’de. (0 212 251 1 251)

■ İlerlemenin Kutsallığı ve Zorbalığı isimli karma sergi 2 Şubat’a kadar Alanİstanbul’da.

■ Ali Alışır’ın “Sanal Savaşlar” isimli fotoğraf sergisi 2 Şubat’a kadar Art On İstanbul Galerisi’nde. (0212 259 15 43)

■ Tuba Yalçınkaya’nın “Tüm Güzel Rüyalara” isimli sergisi 2 Şubat’a kadar Pilevneli Project’te. (0212 259 03 94)

■ Bilinmeyen Ara Güler isimli sergi 3 Şubat’a kadar G-Art Galeri’de. (0212 296 08 76)

■ Erdal Ateş’in sergisi 3 Şubat’a kadar Galeribu’da. (0212 243 91 93)

■ Nâzım’ın Sanatı, Sanatçıların Nâzım’ı Sergisi 7 Şubat’a kadar Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi (CKM)’de.

■ Selma Gürbüz’ün “Uzun Gece. Uzak Yolculuklar” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Rampa’da. (0212 327 08 00)

■ Serdar Yılmaz’ın “Yolunu Bul” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 245 40 87)

■ Mehmet Sinan Kuran’ın “Kara Kutu” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar Çağla Cabaoğlu Gallery’de. (0212 291 37 91)

■ Suat Arıkan’ın sergisi 9 Şubat’a kadar Almelek Sanat Galerisi’nde. (0216 334 73 80)

■ Su Yücel’in sergisi 9 Şubat’a kadar Terakki Vakfı Sanat Galerisi’nde. (0212 351 00 60)

■ Ersan Deveci, Pınar Du Pre ve Ozan Oganer’in sergisi 9 Şubat’a kadar Gallery LiNART’ta. (0212 247 47 29)

■ Çınar Eslek’in “Keskinlikten Uzak” isimli sergisi 9 Şubat’a kadar PiArtworks’te. (0212 293 71 03)

■ Hasip Pektaş’ın “Resimler, Ekslibrisler” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Galeri Işık Teşvikiye’de. (0212 233 12 03)

■ Erdem Taşdelen’in “Yarı Farkında Özne” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar NON’da. (0 212 249 87 74)

■ Sibel Kocakaya’nın “Yeni Aygı – Beden ve Sınırlar” isimli sergisi 16 Şubat’a kadar Mixer’de.

■ Alpin Arda Bağcık, Egemen Bostancı, Buğra Erol, Dilek Gökçen, Volkan Kızıltunç’un sergisi 17 Şubat’a kadar Plato Sanat’ta. (0212 444 76 96)

■ IAP Özel Koleksiyon-I isimli karma sergi 17 Şubat’a kadar IAP Galeri’de.

■ Bir Başkentin Su Yolları isimli sergi 18 Şubat’a kadar Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde.

■ Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “İstanbul Destanı” isimli sergisi 19 Şubat’a kadar Çırağan Sarayı’nın giriş katındaki Sanat Galerisi’nde.

■ Pandora’nın sergisi 20 Şubat’a kadar Alta Sanat Galerisi’nde. (0212 282 69 65)

■ Çin Hazineleri Sergisi 20 Şubat’a kadar Topkapı Sarayı’nda.

■ Çin mağara sanatı sergisi 20 Şubat’a kadar MSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde.

■ Düş İçinde Düş isimli karma sergi 20 Şubat’a kadar Asfalt Art Gallery’de. (0 216 418 08 06)

■ Joseph Kosuth’un “Uyanma” isimli sergisi 23 Şubat’a kadar Kuad Galeri’de.

■ Bashir Borlakov, Canan, Cevdet Erek, Katsumi Hayakawa, Emre Hüner, Meltem Işık, Ahmet Doğu İpek, Lee Jinju, Robert Longo, Stefan Thiel, Erinç Seymen, Jennifer Steinkamp, Pae White ve Burcu Yağcıoğlu’nun sergisi 23 Şubat’a kadar Nesrin Esirtgen Collection’da.

(0212 243 78 53)

■ 1952 – 2012 Sualtına Işık Tutanlar sergisi 28 Şubat’a kadar Rezan Has Müzesi’nde. (0212 533 65 32)

■ NO.2 isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Nesrin Esirtgen Collection Mekânı’nda. (0212 243 7853)

■ “Inside”isimli karma sergi 2 Mart’a kadar Merkur’de. (0212 225 37 37)

■ Yassine Mekhnache’nin sergisi 2 Mart’a kadar Krampf Galeri’de. (0212 293 93 14)

■ Takılabilir Heykel ve Heykel Sergisi 21 Mart’a kadar Simya Galeri’de. (0212 259 77 40)

■ Değişen Zamanların Mimarı Edoardo De Nari 1874 – 1954 isimli sergi 20 Nisan’a kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde. (0212 334 09 00)

■ El Emeği Göz Nuru isimli sergi 26 Mayıs’a kadar Sadberk Hanım Müzesi’nde. (0212 242 38 13)

■ Biz bu memleketi seninle sevdik Lefter sergisi 24 Haziran 2013’e kadar Adalar Müzesi’nde.

■ İşte Güneş isimli sergi 14 Temmuz’a kadar Rahmi Koç Müzesi’nde. (0212 369 66 00)

■ Göç Bağlantıları Sergisi 22 Aralık 2014’e kadar Adalar Müzesi’nde.

ANKARA

■ Ayla Aksoyoğlu – resim – 17 Ocak’a dek – Krişna Sanat Galerisi’nde. (0 312 418 02 53)

■ Bahar Artan Oskay – resim – 18 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi’nde. (0 312 584 40 35)

■ Hülya Karabulut – resim – 18 Ocak’a dek – Türkiye Kalkınma Bankası Sanat Galerisi’nde. (0 533 318 47 90)

■ Yavuz Deniz – resim – 19 Ocak’a dek – Fırça Sanat Galerisi’nde. (0 312 438 60 08)

■ Muharrem Pire – resim – 22 Ocak’a dek – Sevgi Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 26 34)

■ Figen Özaltan – resim – 24 Ocak’a dek – Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde. (0 312 442 30 50)

■ Miray Ünal – figür – 25 Ocak’a dek – Ziraat Bankası Mithatpaşa Sanat Galerisi’nde. (0 312 417 84 58)

■ Funda İyce Tuncel – resim – 27 Ocak’a dek – Mustafa Ayaz Sanat Galerisi’nde. (0 312 285 89 98)

■ Temuçin Çeviren – yağlıboya resim – 30 Ocak’a dek – Medya Sanat Galerisi’nde. (0 312 428 39 55)

■ Yan Yana – karma resim – 31 Ocak’a dek – Peker Sanat Evi’nde. (0 312 439 30 03)

■ Kapadokya Uluslararası Sanat Buluşması – karma resim – 31 Ocak’a dek – Gözde Sanat Galerisi’nde. (0 312 441 10 92)

MERSİN

■ Olba Derneği’nin düzenlediği, ‘1. Uluslararası Fotoğraf Günleri Sergisi’, MTSO Sanat Galerisi’nde sürüyor. Sergi hafta boyu izlenime açık olacak. ( 0324 2389500)

İZMİR

■ Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu’nin resim sergisi, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Mötbe Kültür Merkezi’nde bugün sona eriyor.

■ Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, 16 Ocak’a kadar İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Angela Burns’un “Angela’nın Dostları” adlı, hayvan figürlerinden oluşan illüstrasyon sergisini ağırlıyor.

■ İlknur Kocabıyık’ın resim ve seramik sergisi 23 Ocak’a dek İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde. Aynı mekân 16 Ocak’a dek Çetin Ölçer’in resim sergisine de ev sahipliği yapacak.

■ Emine Bıyıklı resim sergisi, 18 Ocak’a dek İzmir Türk-Amerikan Derneği’nde izlenimde.

BODRUM

■ Jale Yılmabaşar – Sedef Yılmabaşar’ın resim sergisi 20 Ocak’a kadar Bodrum Nurol Sanat Galerisi’nde.

ADANA

■ Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen serbest konulu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde sürüyor. 29. kez düzenlenen yarışmada ilk üç dereceyi paylaşan Doğan Arslan ile İranlı sanatçı Javad Alizadeh, Sırbistan’dan Vladimir Stankovski ve Polonya’dan Pawel Kuczynski’nin çalışmalarının yanında, Başarı Ödülü’ne değer görülen Jose Antonio Costa (Brezilya), Ludo Goderis (Belçika), Musa Gümüş (Türkiye), Muhittin Köroğlu (Türkiye), Aliyeh Mazaheri (İran), Rodrigo Mıneu (Brezilya), Negin Naghiyeh (İran), Sergey Riabokon (Ukrayna), Raimundo Waldez (Brezilya), Cai Weidong (Çin) ve Bert M.L Witte’nin (Hollanda) eserleri de yer alıyor. Sanatseverler sergiyi 20 Ocak tarihine dek izleyebilecek. (0322 4553887)

OPERA VE BALE
İSTANBUL

■ Kadıköy Süreyya Operası’nda salı günü saat 20.00’de “Ergime” başlıklı modern dans gösterisi; çarşamba, perşembe ve cuma günleri saat 20.00’de, cumartesi günü saat 16.00’da “Ariadne Naksos’ta” operası, pazar günü saat 13.00’te “Fındıkkıran” çocuk balesi sahnelenecek, seslendirilecek.(0 216 346 15 31)

ANKARA

■ Opera Sahnesi’nde, “Arda Boyları/modern dans” bugün ve 16 Ocak’ta saat 20.00’de, “Karyağdı Hatun/opera” 28 Ocak’ta saat 20.00’de, “Macbeth” 30 Ocak’ta saat 20.00’de, 19 Ocak’ta saat 14.00’te, “Amozonlar” 17 Ocak’ta saat 20.00’de, “Töre/dans” 21 Ocak’ta saat 20.00’de, “Notre Dame’ın Kamburu/bale” 24 ve 26 Ocak’ta saat 20.00’de, “Harem/bale” 31 Ocak’ta saat 20.00’de. (0 312 324 68 01)

MERSİN

■ Mersin Devlet Opera ve Balesi, yarın 20.00’de Nevit Kodallı’nın sahnelediği, ‘Hürrem Sultan’ adlı iki perdelik bale ile sahnede olacak. Çarşamba günü, ‘Opera Zamanı’ adlı bir perdelik müzikli danslı gösteriyle sanakseverlerin karşısına çıkacak olan MDOB sanatçıları Perşembe günü 10.30’da da, Selman Ada’nın yazdığı, ‘Keloğlan’ın Sırrı’ adlı çocuk müzikali ile küçük izleyicilerle birlikte olacak.

 

GÖSTERSÖYLEŞİ

İSTANBUL

■ Kumbaracı50’de çarşamba günü saat 20.30’da “happy happy together – İlyas Odman” adlı dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0 212 243 50 51)

■ Akbank Sanat’ta çarşamba günü saat 20.00’de Korhan Başaran’ın koreografisinde özel dans gösterisi gerçekleştirilecek. (0 212 252 35 00 01)

■ İstanbul Modern’de 10-20 Ocak tarihleri arasında “Oscar’ın Yabancıları” başlıklı program düzenliyor. (0 212 334 73 00)

■ KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde pazar günü Alper Kul’un “Babamın Oğlu” adlı stand-up gösterisi sahnelenecek.

ANKARA

■ Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde, Prof. Dr. Bozkurt Güvenç’in “Atatürk Cumhuriyeti Bir Devrimdir” başlıklı söyleşisi, 16 Ocak’ta saat 19.00’da, Sosyal Hizmet Uzmanı Tülin Kuşgözoğlu’nun “Aile İçi Sorunlara Yaklaşım” başlıklı söyleşisi 18 Ocak’ta saat 18.30’da, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın “Adaleti Birlikte Arıyoruz” başlıklı söyleşisi 19 Ocak’ta saat 14.00’te, “Yaşayan Son Sünger Avcısı Aksona Mehmet” başlıklı söyleşi 24 Ocak’ta saat 19.30’da, Eren Aysan, Alaz Erdost, Özge Mumcu’nun vereceği “Kızları Babalarını Anlatıyor” başlıklı söyleşi de 26 Ocak’ta saat 14.00’te.(0 312 442 30 50)

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Benzer Kategoriler

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir